Sugestii pentru imbunatatirea serverelor

Ai o sugestie? Nu iti place ceva? Spune-ne!

Moderators: Mr.Teacher, deko1

User avatar
aLx
Member
Member
Posts: 397
Joined: 19 Mar 2011, 22:03
Location: Iasi
Contact:

29 Apr 2011, 22:52

fh asta a fost la vremea ta :)) :)) acum se dau teste pe hartie sau pe pc la birou :ymsmug:
Fan declarat a lui fH si T-z3P
User avatar
Liberty
Senior Member
Senior Member
Posts: 645
Joined: 09 Feb 2011, 23:10
Location: Far Away

30 Apr 2011, 04:21

1. rezumati-va la subiect (aLx te atentionez ptr ultima data in legatura cu asta,next time ban)
2. aLx invata dracului sa scrii gramatical ca doar de asta ai calculator si esti om al societatii si nu maimuta.

3. probele de "aptitudine" sunt inutile si nu vad cum ar fi date
4. aLx ptr cum vorbesti pe sv,aici esti sfant,deci abtine-te.
Image
User avatar
dA-tE mai asa
Junior Member
Junior Member
Posts: 85
Joined: 09 Mar 2011, 18:03
Location: GODZ
Contact:

30 Apr 2011, 09:10

:)))=)) niste teste de rezistenta :))) nu eu nu ma refeream la asta ci doar sa aiba fiecare admin o activitate cat de mica pe forum atat :)
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

30 Apr 2011, 10:39

@Floppy ar cadea testul tau 80% din ei :)
Parerea mea ca oricine merita o sansa ..la inceput e greu pt toata lumea..eu propun ca voi adminii mai vechi si cu experienta sa i "ghidati" pe cei noi si sa le explicati eventual ce au de facut...si unde au gresit..
Daca omul nu invata din greseli inseamna ca avem 2 variante ori nu l duce cerebelul ori nu i pasa de server ambele variante duc insa la remove.
Eu zic ca aici nu este vorba de varsta ci doar de caracterul fiecarui individ si de felul in care sunt cizelati.
In concluzie recomand sa fi ti mai indulgenti cu cei noi si eventual sa aveti mai multa rabdare si tact cu ei.
Eu sunt la ideea ca printr un limbaj decent si respectos va puteti intelege cu totii pe server (noi si vechi).
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

30 Apr 2011, 10:59

Lucian daca incerci sa-i explici la un nou "recrut" cu ce se mananca amxmod-ul, iti zice: "Ce treaba ai tu?" si te mai ia la injurat. Ultimul tau rand, ar fi lapte si miere.
Image
© 2004-2017
User avatar
aLx
Member
Member
Posts: 397
Joined: 19 Mar 2011, 22:03
Location: Iasi
Contact:

30 Apr 2011, 16:12

asa e fh pusti(admini noi) is prea plini de sine iar Liberty omule da stiu ca vorbesc catioadata aiurea si incoerent.eu nu sunt admin dar totusi incerc sa fac o schimbare in bine pe servere,forum iar cu testele....ce pot sa zic sa le dam un test grila cu o intrebare pentru fiecare comanda.

ps:Liberty zimi sincer daca nu ar trebui intrebat fiecare admin nou de aceste lucruri.
Fan declarat a lui fH si T-z3P
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

30 Apr 2011, 17:47

Un test cu intrebari din Lb. Romana, Matemarica, Istorie, Geografie, Biologie, Filozofie, samd.
Hai sa fim seriosi, ce test poti sa-i dai la un om? Din moment ce capata accesul, incepe cu adevarat "testul".
Image
© 2004-2017
User avatar
aLx
Member
Member
Posts: 397
Joined: 19 Mar 2011, 22:03
Location: Iasi
Contact:

30 Apr 2011, 19:54

fh un test de cunostinte in cs si comenzile folosite de admini si ca bonus daca trece testul are voie o abatere in plus
ps:testul am sti la ce sa ne asteptam (aici ma refer la performantele de admin)
Fan declarat a lui fH si T-z3P
User avatar
dA-tE mai asa
Junior Member
Junior Member
Posts: 85
Joined: 09 Mar 2011, 18:03
Location: GODZ
Contact:

30 Apr 2011, 20:08

da nu cred ca trebuie sa fii olimpic alx deja e o aberatie ceea ce spui tu sincer nu pot sa zic ca is atat de mare eu fac 18 ani acushica dar am o oarecare experienta ca admin si ca jucator nu mi.au murit laudatorii si nici nu imi trebuiesc dar sa fim sinceri totul pleaca de la cum e educat acasa lucian nu avem noi ce sa le facem adica daca tu ai un viciu la varsta ta vrei sa imi spui tu mie ca daca vin eu si incerc sa iti explic tu te lasi de acel lucru chiar daca vin cu argumente bune si te "induplec" pe moment nu vei face acel lucru sau sa te lasi de acel viciu asa e si cu ei daca le vb frumos te iau de prost si inteleg odata de doua ori dar sa o faca mereu nu ii convine nimanui si nici tie chiar iti garantez... iar alx lasa chestia asta cu testul comenzile le poti invata de pe IE daca vrei dar nu ii intereseaza de sv asta e problema nu dau 2 bani pe godz sau pe orice alt sv il iau efectiv ca pe un joc phh mare lucru pierde adminu 25 de lei imi iau altu asta e mentalitatea care ma deranjeaza si ca intra si se joaca si sufera pe sv si multi stiu asta de pe sv dar nu au cont pe forum si e mare pacat ca s.ar putea face curatenie.... Adica eu, fh, cei din o.g etc. cum au timp de forum altii nu adica noi punem suflet si alti admini daca ii intrebi de forum habar nu au ...
User avatar
aLx
Member
Member
Posts: 397
Joined: 19 Mar 2011, 22:03
Location: Iasi
Contact:

30 Apr 2011, 21:19

ai multa dreptate in legatura cu admini pusti in plus nu le pasa deloc de ce se intampla pe server sau cu el dar ce putem face....?sa speram ca mai gasim admini buni.hai sa zicem ca godz mai are admini dar celelalte servere?este un dezastru controlat la anumite ore si chiar pe godz uneori e asa.sa speram ca tot raul duce la bine.

ps:am sa renut la idea cu testul
Fan declarat a lui fH si T-z3P
Post Reply